New Album „ONE WORLD” – Grzech Piotrowski – from 16.02.2015

cover OW
Posted by admin Category: Category 1

cover OW

3 thoughts on “New Album „ONE WORLD” – Grzech Piotrowski – from 16.02.2015

 1. ONE WORLD – nowa płyta Grzecha Piotrowskiego

  Już 16 lutego 2015 na rynku pojawi się nowa płyta Grzecha Piotrowskiego ONE WORLD.

  Grzech Piotrowski nie zwalnia tempa. Po premierach dwóch płyt „World Orchestry” (nominowanych do Fryderyków w 2012, 2013), wybrał się w podróż po świecie w poszukiwaniu nowych muzycznych inspiracji. Efektem jest album „One World”, współpraca z wokalistami z kilku kontynentów. Na płycie występują gościnnie m.in.: Sainkho Namtchylak (Tuva), Ruth Wilhelmine Meyer (Norway), Liz Rosa (Brasil), Sadia Youssouf (Cabo Verde), Sebastian Karpiel – Bułecka, Ghostman, Classical Vocal Quartet a także instrumentaliści: gitarzysta Bram Stadhouders (Holandia), altowiolista Larion Diakov (Rosja), kontrabasista Sebastian Wypych oraz Michał Barański, daf Robert Siwak, bęben hiculski Maciej Kierzkowski. Grzech Piotrowski gra na saksofonach, duduku, flecie pasterskim, perkusjonaliach.

  Muzyka skomponowana przez Grzech Piotrowski, prócz track 2 by Sainkho Namtchylak & Grzech, 4 by Ruth Wilhelmine Meyer. Lyrics in track 8 by Sadia Youssouf..

  Płyta zawiera 14 utworów.
  1. Take Me There
  2. OM / Tibetan Mantra – feat. Sainkho Namtchylak
  3. I Will Miss You – feat. Ghostman
  4. One World / Intro – feat. Ruth Wilhelmine Meyer
  5. One World – feat. Ruth Wilhelmine Meyer
  6. Crossing The Polar Circle – feat. Sebastian Wypych
  7. Baa Boom – feat. Liz Rosa
  8. Siesta – feat. Sadia Youssouf
  9. Mooder – feat. Michał Barański
  10. Ptasiek – feat. Ruth Wilhemine Meyer
  11. Suspected
  12. Nie bój, że się – feat. Sebastian Karpiel Bułecka, Classical Vocal Quartet
  13. Aftersoul – Classical Vocal Quartet
  14. Ghosts in Santa Maria – feat. Ghostman, Michał Barański

  Płyta ONE WORLD dostępna będzie w wysokiej jakości digitalowej flac, na tradycyjnej płycie CD dostępnej w sklepach Empik, na płytach winylowych, jak również przygotowana zostanie limitowana edycja płyt stworzona metodą Manufaktury. Ręcznie robione okładki z czerpanego papieru z bananowca, owijane liśćmi, wyprodukowane na Bali, opatrzone pieczęcią lakową i suchymi pieczęciami, jak również ze specjalnie przygotowanymi grafikami do każdego utworu. Każda płyta będzie mieć swój numer. Edycja limitowana dostępna do numeru 350.

  Edycje limitowane ONE WORLD dostępne w przedsprzedaży na serwerze pre-sell CROWDFUNDING (ODPALPROJEKT.PL).

  Więcej informacji o przedsięwzięciu pod linkiem:
  http://odpalprojekt.pl/projekty/pokaz/295,one-world—muzyka-z-podroza-w-tle

  _________________________________________________________________________

  Produced & Recorded & Mixed by Grzech Piotrowski. Masterded by Robert Szydło.
  Distributed by JAZZ SOUND – Czesław Rogaczewski – jazzsound&jazzsound.pl – mob. + 48 601 439 599.
  ℗ © 2015 Alchemik Records. http://www.grzech.org, mob. +48 608 609 509
  ________________________________________________________________________________________

  Słowo od Arysty:
  “ To zapis mojej muzycznej drogi po świecie. Alter ego World Orchestry, jej przeciwległy biegun. Skupienie na najmniejszej możliwej formie – solo sax. Przygotowywałem się dwa lata do tego by być w stanie zagrać solo koncert. Ani jazzowy, ani folkowy. Po prostu muzyka z wnętrza duszy. Czasem dołączałem gości, moich przyjaciół poznanych w Skandynawii, Azji, Afryce, Europie, na bliskim wschodzie rozbudowując formę do kwintetu. “One World” jest skupieniem na szczególe i realizacji mojej wizji kreacji muzyki bez oglądania się na to, jaka jest moda, jakie są oczekiwania z zewnątrz. Spokój, cisza, zaduma, refleksja, prostota, minimalizm, w końcu wyzwolenie emocji. Eksponuję barwę, dźwięk mojego instrumentu do granic kreując wszystkie przestrzenie saxofonem. Maluję dźwięko-obrazy, układam muzyczne tła i plany. Szumię, szepczę, naśladuję odgłosy przyrody, zwierząt, natury. Moi wspaniali goście oddali swym graniem pełnię skupienia zostawiając na taśmie już na zawsze ślad ich duszy uchwycony w muzyce pełnej magii i refleksji. Takiej samej jak ja u progu czterdziestych urodzin. Tylko czas jest walutą i mamy jej bezpowrotnie mniej i mniej. Dlatego ważna jest każda chwila, każdy oddech, najdrobniejszy uśmiech czy przejaw dobra. Wiem, że to brzmi jak banał ale kto nie tęskni za szczęściem…. ”

  1. cześć Grzegorz, bardzo piękne – bardzo Ci gratuluję odwagi pielęgnacji talentu. bo ludzi, których się spotyka na swojej drodze warto dbać.
   Pozdrowienia!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>